_mg_0031

26.06.2016. Sveti Ivan Žabno , 9. Svetoivanjski turnir , „ FITA STAR WA 900 krugova“

Izuzetno vruća nedelja u susjednoj županiji donjela nam je 1. ovogodišnji turnir iz serije „900 krugova“. Odlično je da se klubovi odlučuju na promjenu modela takmičenja, u našem streličarstvu prijeko je potrebno osvježenje u vidu manjeg broja, različitih i organizacijski kvalitetnijih turnira.
Ovaj turnir bio je odličan za ženski dio VSK-a. Smiljana Brezovec Meštrić oborila je tri državna rekorda u klasi veteranki olimpijskog luka. Istaknuli bi rezultat od 270 krugova od 300 mogućih na 40 metara, gdje je Smiljana za visokih 28 krugova poboljšala svoj stari rekord. Željno očekujemo njezin nastup na FITI 144 u Jalžabetu, gdje se nadamo i novim Smiljaninim rekordima, pripreme za taj zahtjevni turnir već su počele.
Amanda Mlinarić je u svom prvom kadetskom naslovu oborila sva četiri državna rekorda iz serije „900 krugova“ i tako sama sebi dignula ljestvicu za obaranje rekorda na sljedećim turnirima istog tipa. Amanda je odlično pucala i njen rezultat je treći na turniru, odmah iza prekaljenih Marija Vavre i Ivana Markeša.
U svojoj kategoriji Amanda je naravno osvojila zlatnu medalju, a Smiljana u kategoriji seniorki srebrnu.
Na 9. Svetoivanjskom turniru nastupio je još i Tomislav Mlinarić u kategoriji seniora složenog luka. On je zauzeo 4. mjesto izgubivši medalju sa ispucanom posljednjom strijelom koja je završila u osmici.
Sve u svemu, odličan nastup takmičara VSK-a.